Верифікація користувачів. Е-mail чи BankID?

Що таке BankID і чому не можна просто зареєструватися через Е-mail

Ті, хто вже намагалися зареєструватися на сайті, як автор проекту чи людина, яка хоче віддати за ту чи іншу ідею свій голос вже побачили, що система пропонує два способи верифікації – знайомий всім варіант через e-mail та новий і не зовсім зрозумілий BankID. За даними, які вже зараз мають адміністратори сайту стає зрозуміло, що лише 15% з зареєстрованих обрали другий варіант верифікації, 85% користувачів реєструється через e-mail.

Давайте спробуємо розібратися, що за звір цей BankID, які переваги у цього методу верифікації і чому переважна кількість міст-учасників проекту «Громадський бюджет» пропонує учасникам саме цю систему для реєстрації.

BankID – спосіб верифікації громадян через українські банки для надання адміністративних чи інших послуг через мережу інтернет.

Як це працює? 

  •   Громадянин обирає на державному сайті «Увійти через BankID»
  •   У вікні, що відкрилося, обирає свій банк.
  •   У наступному вікні він бачить, яку інформацію про нього буде передано відповідному сайту. Підтверджує згоду введенням логіна та пароля свого інтернет-банку
  •  Вводить SMS-пароль (для деяких банків другий етап авторизації може відрізнятися).
  •  Банк передає державному сайту необхідну інформацію (наприклад, П. І. Б. і скановану копію паспорта).

 

При реєстрації через e-mail користувачу необхідно самостійно робити скани необхідних документів, що не завжди зручно. До того ж, гарантій що людина, яка завантажила скани документів є їх власником – небагато. Чого практично не може бути при верифікації через банківську систему.

За даними сайту  https://bankid.org.ua  , дистанційна верифікація є досить небезпечною, але якщо ви використовуєте систему BankID, вірогідність шахрайства дуже низька.

Тож, обирайте безпечну систему верифікації і публікуйте ваші оригінальні ідеї!