• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • До закінчення залишилось
  Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

ЖИВОПЛІТ ДЛЯ ДЖЕРЕЛЬЦЯ Брав участь

Доданий
11.08.2017
Номер
19
Навколишнє середовище

Створення вздовж найбільш уразливої від шкідливих складових міського середовища сторони дитячого дошкільного закладу "Джерельце" живоплоту – зеленої живої огорожі з використанням двох видів рослин: туї західної Brabant та дерену білого Elegantissima

Автор проекту
Ксенія
Ксенія Шиян
Бюджет
50 000 грн
Розрахунок бюджету

Опис

Проблема

Незадовільний захист території дитячого дошкільного закладу «Джерельце».
Дитячий заклад «Джерельце» має прямокутну територію близько 0,8 га. В 50 м від закладу знаходиться смітник, в 100 м - автошлях. Стан огород-ження і озеленення не забезпечує належного рівня захисту від шкідли-вих складових навколишнього середовища та безпеки. Огородження і озеленення дитячого закладу є обов’язковою складовою спеціального користування. Вони виконують одразу декілька функцій. Захисна функція: механічний захист; захист від шкідливих факторів загаль-номіського середовища. Оздоровча та санітарно – гігієнічна: створення сприятливих мікрокліматичних умов для дітей. Пізнавально – виховна та декоративно – естетична функції .
На сьогодні низький секційний металевий паркан «Джерельця» лише окреслює територію закладу по периметру. Великі дерева озеленення мають нездорову крону та багато посохлого гілля. Всі ці фактори створюють дискомфорт середовища закладу.

Мета проекту

Створення комфортного середовища закладу

Пропоноване рішення, щодо розв"язання проблеми і його обгрунтування

Пропонується з найбільш вразливої південної сторони закладу (довжина 90 м) в якості огорожі створити живопліт - живу зелену природню огорожу шляхом висадження туї західної Brabant в комбінації з дереном білим Eleantissima. Дані рослини не заборонені Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів. Туя західна Брабант відрізняється невибагливістю і високим рівнем пристосування, найбільш адаптована до місцевих кліматичних умов з хвойних порід. Дерен білий Елегантіссіма добре переносить умови міста, росте на різних грунтах, не схильний до хвороб. Щодо використання їх в живоплоті, то це один з найкращих варіантів, оскільки рослини є швидзростаючими, добре переносять стрижку і формування. Крім того, дерен придасть потужний кольоровий акцент зеленій туї .

Для кого цей проект

Мешканці другого мікрорайону. Вихованці та трудовий колектив ДДЗ "Джерельце"

План заходів з реалізації проекту

За проектом передбачається провести такі роботи і заходи:
-придбання товарів і матеріалів;
-проведеня комплекс робіт із створення живоплоту, в тому числі, земляні роботи, роботи з озеленення.

Ключові показники оцінки результату проекту

Підвищення рівня екологічного благополуччя території.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту, на які слід звернути увагу

Придбання неякісних саджанців. Недодержання термінів та технології висадки, а також вимог до формування живоплотів.

Фотографії